Gigant Mamut 43 "Tak to się zaczęło..." - dziś premiera - Cavazzano, Gervasio, Nucci i Rota

Dziś do sprzedaż trafił pierwszy w tym roku Gigant Mamut - Tak to się zaczęło. 43. tom serii jest droższy od poprzedniego, jego cena okładkowa wynosi 39,99 zł, to po raz kolejny dostajemy porządną dawkę nowych komiksów, w tym wiele historii od najbardziej cenionych twórców. Tom można też kupić na Egmont.pl.
Wydanie składa się z komiksów opublikowanych oryginalnie w dwóch pominiętych Gigantach - 553. i 555. Lustiges Taschenbuch

W tomie pojawił się komiks Astrup i Cavazzano opowiadający o przeszłości Magiki de Czar. Zebrał on naprawdę dobre opinie, więc można się spodziewać ciekawej historii, ale to tylko jedna z wielu atrakcji. Najdłuższą historią w tomie jest kolejny komiks Gervasio o Superkwęku. Niestety historie z Superkwękowego uniwersum Gervasio nie wychodzą u nas chronologicznie, ale tutaj powróci m.in. biznesmen Red Duckan. W wydaniu znalazły się też dwa komiksy napisane przez Nucciego - jeden z Mikim i drugi z Megajonkiem.

Fani historii o Kwaczym Kurierze też mogą być zadowoleni, ponieważ w tomie została przedrukowana jedna historia Mastantuono z serii o kaczogrodzkiej gazecie. Natomiast Stabile i Rota prezentują historię o tym, jak Sknerus stracił pamięć. W wydaniu znajdują się dwa komiksy narysowane przez Andersena o tematyce zimowej, a także historie takich twórców jak Leoni, Guerrini czy Pisapia. Razem to daje naprawdę ciekawy tom, choć pozbawiony wybitnie długich historii. Niestety także i w serii Gigant Mamut zmieniono komiksowy font na Arial.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu do sprzedaży trafią dwa inne Giganty. W Gigancie Poleca Extra pojawi się Miecz z lodu, legendarny komiks Massima De Vity, natomiast Gigant Poleca Special będzie wydaniem o tematyce wielkanocnej.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Wygląda ciekawie, ale jak dla mnie za dużo paskudnych rysunków Andersena, którego absolutnie nie trawię.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie na odwrót, Andersena wprost uwielbiam :)

      Usuń
  2. Ja tam za nim przepadam ,ale przyznam ,że w tym komiksie nie rysuje jakoś pięknie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

MegaGiga 65 "Kaczki na Olimpie" - zapowiedź - kacza Mitologia, Mottura i Scarpa