"Nasz wielki Donald" bestsellerem Egmontu!

Egmont poinformował, że Nasz wielki Donald był 6. najlepiej sprzedającym się komiksem wydawnictwa w 2024 roku. Rocznicowe wydanie było tak wielkim bestsellerem, że doczekało się dodruku tuż po premierze.

Lepiej w tym roku sprzedawały się tylko tomy Thorgala i Kajko i Kokosza, a trzeba pamiętać, że zestawienie dotyczy liczby sprzedanych sztuk, a antologia o Donaldzie miała cenę okładkową wyższą niż inne najlepiej sprzedające się komiksy.

Wśród 30 najlepiej sprzedających się komiksów Egmontu znalazły się też cztery inne tytuły z Kaczogrodu, ale pełna lista 30 najlepiej sprzedających się komiksów Egmontu pojawi się w przyszłym tygodniu.

Patrząc na te wyniki, nic dziwnego, że Egmont zapowiedział na przyszły rok wydanie serii antologii o kaczych i mysich bohaterach. Tylko czy sprzedaż rocznicowego tomu przełoży się na inne podobne wydania? Co pokazują przykłady z innych krajów - nie jest to pewne.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Jestem fanem kaczek choć mam małą kolekcję komiksow kaczkami i myszami. Oto moja kolekcja. 1. Gp.11 2012, mam wszytkie gp z 2022, cztery mam tomy gp z 2023 dwa mam tomy gp z tego roku. Gigant mamut "nocna przygoda" to jedyny mamut który posiadam. Mega giga "pod szczęśliwą gwiazdą", "100 lat", gelniany wynalazek,"hokus pokus" i kilka mam gpe pierwszy tom"galaxy" agenci i dektewi treci i 7 tom " spookyzone opowieści strasznej treści", wielka wędrówka i jeden numer "kaczora donalda" z 2023 roku. Mimo że jestem fanem kaczek to nigdy nie czytałem barksa czy rosy. Bo niestety moja kolekcja komiksu kaczek jest niezbyt ogromna. Choć mam planach zamówić kolejne komiksy z kaczkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam pytanie. Dlaczego w gigantach nie ma komiksów barksa albo rosy lub innego klasycznego twrócy komiksów kaczkami?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W Gigantach są wydawane komiksy 3-rzędowe, najczęściej włoskie, natomiast Barks i Rosa tworzyli komiksy 4-rzędowe, wydawane w publikacjach w większym formacie.

      Usuń
    2. Obstawiam to, że historie tam się mocno zdezaktualizowały, opisują sytuacje które dziś nie są dopuszczalne/atrakcyjne a sama kreska jest dość miałka. Owszem to wielcy twórcy ale te komiksy mają prawie 50 lat - a świat się zmienił.

      Usuń
    3. Trochę płytki wniosek… Te historie się nie dezaktualizują, bo humor w nich jest uniwersalny. Świat się zmienia ale ludzkie przywary, słabości, ale i zalety, cechy charakteru, o których traktują te komiksy- niewiele się zmieniły na przestrzeni 50 lat. Więc są cały czas aktualne dla kogoś kto ma choć odrobinę inteligencji i potrafi to wyłapać.

      Usuń
    4. Myślę iż wiek komiksów Barksa nie ma tutaj znaczenia. W pismach gigantowych np MegaGiga czy Gigant Mamut (ale nie tylko) pojawiają się przecież stare włoskie komiksy np. z lat 50, 60 i 70 XX wieku.

      Usuń
    5. I sa to często jedne z lepszych komiksów w tomie. Ja bardzo lubię je czytać

      Usuń
    6. Nawet jeśli czuć w nich ducha upływającego czasu i trącają naiwnością, to i tak trzymają poziom, którego często brak we współczesnych historyjkach

      Usuń
  3. gdzie mogę kupić stare giganty i komiksy kaczch opowieści które ukazaly sie po polsku?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zależy jak stare ale ogólnie to najlepiej olx i allegro.
      Polecam też grupę na facebooku ,,Giełda Kaczogrodu".

      Usuń
  4. Zamiast tej antologii wolałby by wydali kolekcje Scarpy albo william van horn. Na PKNA i Kwantomas i DoubleDuck też czekam i ciągle nic. Tak na serio czy egmont kiedykolwiek je wyda? Coraz bardziej trace nadzieje ze tak sie stanie. ehhh chyba pozostaje tylko nauczy sie wloskiego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, jak dla mnie te antologie nie są dobrym pomysłem, ale najbardziej bym chciał kolekcję Vicara. Na drugą część pamiętników korhonena nie wiem czy się doczekam, tak jak z tą serią z komiksami o przodkach McKwaczów, ale cóż, pozostaje czekać.

      Usuń
  5. Takiej tani książce lub innej ksiegarni intenetowej raczej będą tylko kacze komiksy z tego roku. Starych gigantów raczej nie ma.

    OdpowiedzUsuń
  6. Czyli to pokazuje jaki jest głód czterorzędówek wśród fanów. Skoro takie, nie najwybitniejsze wydanie ma tak dobrą sprzedaż.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To akurat niewiele w tej kwestii pokazuje. Po prostu była rocznica.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2025-01 "Miecz z lodu" - zapowiedź - legendarna saga fantasy De Vity!

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności - dziś premiera

Najbardziej bezsensowna decyzja Disneya - zbanował Królika Spryciulę, Lisisko i Misia Farmera