"Kaczogród" nadal bestsellerem Egmontu!

W sobotę pisaliśmy o tym, że Nasz wielki Donald był 6. najlepiej sprzedającym się w tym roku komiksem Egmontu, natomiast dziś opublikowano pełną listę zawierającą tytuły 30 bestsellerów. Na niej można znaleźć cztery inne wydania z kaczkami, co pokazuje, że cały czas komiksy Disneya świetnie się sprzedają, szczególnie jedna seria.

1. Kajko i Kokosz. Szkoła latania
2. Thorgal Saga. Wendigo
3. Thorgal, tom 42. Wareg Ozur
4. Thorgal Saga. Shaigan
5. Kajko i Kokosz - Nowe Przygody. Powrót Milusia
6. Nasz wielki Donald
7. Cyberpunk 2077. Blackout
8. Wiedźmin, tom 8. Dzikie zwierzęta
9. Star Wars. Darth Maul. Syn Dathomiry
10. Thorgal tom 1. Zdradzona czarodziejka
11. Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności
12. Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Wydanie urodzinowe
13. Cyberpunk 2077. XOXO
14. Kajtek i Koko w Krainie Baśni. Zły książę
15. Thorgal Saga. Żegnaj, Aaricio!
16. Szninkiel
17. Jonka, Jonek i Kleks. Wydanie Jubileuszowe, tom 1.
18. Thorgal, tom 41. Tysiąc oczu
19. Joker. Operacja specjalna, tom 1. (manga)
20. Kaczogród. Carl Barks, tom. 13. Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961–1962
21. Deadpool, tom 1. (Marvel Fresh). Najemnika śmierć nie tyka
22. Cyberpunk 2077. Trauma Team
23. Kajtek i Koko w Krainie Baśni. Pojedynek z Abrą
24. Star Wars. Darth Vader, tom 6. Powrót dwórek
25. Wiedźmin. Adaptacje opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Ziarno prawdy
26. Król Deadpool (Marvel Fresh)
27. Kaczogród. Carl Barks, tom 15. Korona Majów i inne historie z roku 1963
28. Kaczogród. Carl Barks, tom 14. Walka o status i inne historie z lat 1962–1963
29. Kajko i Kokosz - Złota Kolekcja, tom 1.
30. Sisters, tom 18. Chcesz moje zdjęcie

Wynik Dziesięciocentówki Nieskończoności z jednej strony jest ogromnym sukcesem, ponieważ komiks został wydany na początku grudnia, a i tak zajął 11. miejsce, ale z drugiej strony go porównywać z innymi albumami, ponieważ ze względu na dwie wersje okładkowe, a także dodatkowe grafiki, spora część czytelników mogła kupić więcej niż jeden egzemplarz.

Niesamowicie cieszy to, że na liście znalazły się trzy z czterech wydanych w tym roku tomów Kaczogrodu. Carla Barksa. To pokazuje, że choć seria jest wydawana od 6 lat, a także jest jednym z droższych komiksów w zestawieniu, to nadal sprzedaje się bardzo dobrze. Trzeba pamiętać o tym, że Egmont rocznie wydaje ok. 300 komiksów, więc każdy tytuł, który znalazł się wśród 30 najlepiej sprzedających się, jest hitem sprzedażowym. Lista nie obejmuje wydań prasowych, czyli Gigantów i Kaczora Donalda.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności
    to bardzo dobry komiks. Przynajmniej mi sie spodobało ta historyjka. Kupiłem oczewiście gigantową wersję 10 centówki nieskoczoności.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A co Ci się w nim najbardziej spodobało?

      Usuń
    2. Przyciągająca oko kreska i ciekawa historia, nic dziwnego, że Barks w tyle

      Usuń
    3. Ciekawe jak opinie mogą być różne… Dla mnie to jedna z najgorszych historyjek jakie się pojawiły.

      Usuń
    4. Ciekaw jestem czy taki rozstrzał gustów nie jest również podyktowany różnica wiekową. Być może nastolatkowie dziś mają inne oczekiwania wobec historii niż ktoś 30+

      Usuń
  2. Taki ranking nic nie znaczy, bo nic nie mówi - nie ma go do czego odnieść. Lista 30 bestsellerów - ale ile jest wszystkich pozycji w ofercie? Albo jaki jest nakład tych tytułów? Wtedy moża coś powiedzieć czy to dwudzieste miejsce ma jakieś znaczenie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Biorąc pod uwagę że Egmont jest jednym z większych wydawców komiksów w PL to jego topka ma znaczenie w kwestii popularności serii/komiksu. Odnośnie wszystkich pozycji to masz podane ile Egmont wydaje komiksów rocznie. Podanie nakładu byłoby fajną ciekawostką, chociaż i tak nie miało by wpływu na ranking sprzedaży. Bo co niby miało by to wnieść?

      Usuń
    2. Jak nie ma. Wydali ponad 300 komiksów w tym roku, tych 30 ilościowo sprzedało się najwięcej. Czego tu nie rozumieć?

      Usuń
    3. Z tych 300 Komiksów, 250 a raczej i więcej to wydania niszowe, trzeciorzędnnych Komiksów. Tak naprawdę w takim top 30 mieści się wszystko co jest cokolwiek szerszej znane i nawet jeszcze zostaje miejsce na parę wydań.

      No i szkoda, że nic nie wiemy o realnych nakładach poszczególnych Komiksów.

      Usuń
    4. I jak to wiedzą o nakładzie nic nie wnosi? Mamy ranking wg sprzedaży. Ale np. Sprzedaż 1000 egzemplarzy z 5000 to jednak nie to samo co sprzedaż tego samego 1000 egzemplarzy z nakładu 10000. W rankingu będą na tym samym miejscu, a różnica znacząca.

      Usuń
    5. @odnośnie nakładu - to różnica żadna, ponieważ cały czas ilość sprzedanych egzemplarzy jest ta sama. Więc te dane przy takim rankingu są niepotrzebne. No chyba że chcesz wiedzieć czy sprzedawca wtopił ale wtedy nie tylko potrzebujesz ranking nakładu ale również ranking z dokładnymi danymi sprzedaży. No i najlepiej rankingu z kosztami produkcji aby dokładnie to określić :)

      Usuń
    6. Co za różnica, jaki był nakład, 1000 sprzedanych szt., to 1000 sprzedanych szt. Sprzedałoby się tyle samo, niezależnie, czy nakład wynosił 2000 czy 10000. Druga sprawa, że Egmont i tak na bieżąco dodrukowuje to, czego im braknie, więc te nakłady są płynne.

      Usuń
    7. Nadal nie rozumiem, jakich danych więcej oczekujesz. W sensie co więcej ma wnosić ten ranking? Pokazuje, co z oferty wydawnictwa sprzedaje się najlepiej, między innymi mówi o tym, że kaczki, które kiedyś w Polsce padły, dziś są koniem pociągowym. Konkretnych liczb nikt nie poda, zresztą sedna one nie zmienią. Albo inaczej, podasz przykład takiego notowania, które rzeczywiście mówi coś więcej? Porównałbym sobie.

      Usuń
  3. Gdzie mogę kupić komiksy kaczch opowiści które ukazly sie po polsku?

    OdpowiedzUsuń
  4. Haha, "mądre" głowy dywagowały, jak to Egmont wtopi na dziesięciocentówce, a tu po miesiącu topka sprzedaży roku xD

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Każdy z nas, fanów, kupił ten komiks. Jak nie w twardej, to w gigantowej edycji. Ciekawość silniejsza od rozumu, a przecież obiecano coś szczególnego. Drugi raz się nie nabierzemy, więc hype będzie mniejszy. A może się mylę? Zobaczymy

      Usuń
    2. Dodali te grafiki do dziesięciocenrówki, a w ogóle to wydali to w dwóch różnych okładkach to ludzie na kupili sobie tych wydań. Plus zwykli kolekcjonerzy jak ja, którzy kupili sobie jeden egzemplarz do kolekcji. To się nazywa sztuczne kreowanie popytu.

      Usuń
    3. Zgadzam się z przedmowcą. Nie kupiłem dlatego, że to dobry komiks. Leży zafoliowany na półce jako część kolekcji i tyle.

      Usuń
    4. Ale dla Egmontu to rybka, czy otworzysz z folii, czy nie - ważne, że produkt sprzedany i to zapewne kilkukrotnie. Dwie twarde "Dziesięciocentówki" to cenowo prawie taki jeden "Nasz wielki Donald"

      Usuń
    5. Dwóch twardych Dzuesięciocentówek nie kupowałem, to bez sensu. Ale pewnie nie jeden taki zestaw się sprzedał. Natomiast kupuję komiksy żeby je czytać więc nie trzymam w foli. Acz "dziesięciocentówkę" poczytałem w Gigancie i do twardego wydania nawet nie zajrzałem. Ale to raczej wyjątek u mnie.

      Usuń
    6. to jest właśnie ciekawe w sukcesie tego komiksu. Z jednej strony dwie wersje okładkowe + karteczki dla kolekcjonerów, wiec to napędziło klientów ale jest i tańsza wersja budżetowa którą jednak część osób wybrało. Ciekawi mnie co to będzie oznaczało dla rynku kaczkowych komiksów i czy wnioski Egmonta z tej sytuacji będą prawidłowe. Nie chciał bym aby co rusz czekały nas reprinty komiksów z giganta w dwóch wersjach okładkowych i z karteczkami. No ale może to dobra droga? Z chęcią bym przeczytał artykuł na ten temat i analizę kogoś ogarniętego w temacie np Radka :)

      Usuń
  5. Ale fajnie jest to widzieć 😍😍

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2025-01 "Miecz z lodu" - zapowiedź - legendarna saga fantasy De Vity!

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności - dziś premiera

Najbardziej bezsensowna decyzja Disneya - zbanował Królika Spryciulę, Lisisko i Misia Farmera