Kaczogród Carla Barksa 26 "Ogień olimpijski" - dziś premiera

Wydanie pełne premierowych historii! Dziś do sprzedaży trafił kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Ogień olimpijski i inne historie z roku 1964. Jest to album zawierający solidną porcję komiksów ze środka lat 60., czyli najmniej znanego dla polskiego czytelnika okresu z kariery Barksa. 248-stronicowy album kupicie m.in. na Egmont.pl.

Wydanie otwiera nieznany polskim czytelnikom ten-pager o tematyce olimpijskiej, ale nie jest to wyjątek, ponieważ tylko trzy historie z tomu były wydane wcześniej w Polsce, pozostała część to premiery i jest to rekord dla całej kolekcji. Wśród nich są też długie komiksy, jak np. Oszczędny rozrzutnik, świąteczna historia ze Sknerusem McKwaczem w roli głównej, Księżycowa gorączka złota, komiks o gorączce złota na Księżycu, Zielona sałata z kolejną potyczką z Braćmi Be i Różne oblicza magii, w którym Sknerus zmierzy się ponownie z Magiką de Czar. Tom, jak wszystkie wydania z końca kariery Barksa, składa się większości z długich komiksów ze Sknerusem, a historie z Donaldem stanowią mniejszość.

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Jest to już 26. tom serii, więc do końca zostały już tylko 4 tomy, o czym więcej informacji znajdziecie tu. Można podejrzewać, że ostatni album zostanie wydany na koniec 2025 roku. Na styczeń została zapowiedziana premiera kolejnego wydania - Atak robotów i inne historie z lat 1964-1966, w którym pojawi się m.in. Nad rzeką Jukon, pierwszy komiks ze Śliskim Krętem.


XXVI TOM - Ogień olimpijski i inne historie z roku 1964
Liczba stron: 248, Stron komiksów: 226 (w tym 196 premierowych)

  • Dodatki:
  • Kariera sportowa Donalda - 3 strony - artykuł
  • Kto jest kim w Kaczogrodzie - Sportowcy - 3 strony - artykuł
  • +10 okładek

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. "Mistrz wagi piórkowej" - ulubiony komiks włoski od dzieciństwa, człowiek dożył fajnego polskiego tłumaczenia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale to nie jest komiks włoski, tylko amerykański autorstwa Carla Barksa ;D

      Usuń
    2. Fajne to było stare tłumaczenie. Niestety w kolekcji Barksa mamy co mamy. Przy większości nowych tłumaczeń Komiksów które znam z dzieciństwa dostaję palpitacji serca...

      Usuń
    3. "Mistrz wagi piórkowej" to premiera, więc nigdy nie miał żadnego "starego tłumaczenia". Obecne tłumaczenie jest pierwsze.

      Usuń
  2. Fantastyczne komiksy. Przeczytałem juz w poniedziałek, i tak sobie myślę....Dziwie się, ze Ci sami czytelnicy często dorastajacy na tego typu komiksach, lubią wspolczesne gnioty, Marvela itp. Już okladki od tych komiksów współczesnych są często brzydkie, ale przyznaje, ze nadal kupuje. Nie przegapilem zadnych komiksów od 1992. Swoja drogą. Kto ma DONALDA I SPÓŁKĘ 43 tomiki , ten zapewne wie, ze na koncu Egmont obiecywał drugą serię. Może czas poprosić Egmont, by wywiązał się z obietnicy sprzed 30 lat hehe. Pozdrowienia dla wssystkich

    OdpowiedzUsuń
  3. Było by super jakby powstała druga seria Donalda i spółki lecz na razie to marzenia 😞

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A czymże byłby dziś "Donald i spółka", jak Gigantem, ale liczącym 96 stron?

      Usuń
    2. Ile historii z DiS pojawilo się w Gigancie lub MG?

      Usuń
    3. Historie z "Donalda i spółki" nie mogły się pojawić w "Gigancie", ponieważ "Gigant" nie zawiera powtórek.
      29 historii z "Donalda i spółki" pojawiło się ponownie w "MegaGiga" i "Mamucie".

      Usuń
  4. Zapytaj Pan Egmontu. Obiecał

    OdpowiedzUsuń
  5. Opis przedstawia piękny tom. Tak w ogóle powinien wyglądać każdy tom tej Kolekcji (poza tymi 3 dublami). Niedługo sobie go kupię i nie mogę się już doczekać bo czekam na niego od 2021 roku.

    Każdy ma przecież wszystkie 43 tomiki Donalda i Spółki. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Premium 2024-01 "Kalendarz Adwentowy" - dziś premiera - Midthun, Rota, Scarpa i Vicar

Ach, te WSTRĘTNE reprinty! [KWAlieton]