MegaGiga 63 "Kwak'n'Roll" - zapowiedź - Musicalisota, Cavazzano, Casty i De Vita
Tom będzie połączeniem dwóch tomów wydanych w Niemczech: Lustiges Taschenbuch Spezial 101 z 2021 roku i Enten-Edition 79 z poprzedniego roku.
- Okładka - rys. Andrea Freccero
- Paperino musicista d'emergenza - 23 strony
- Festival - 1 strona
- X-Music - 78 stron
- Paperica e il festival della canzone stonata - rys. Giorgio Cavazzano - 22 strony
- Zio Paperone e la cura musicale - 27 stron
- Topolino e la voce nuova - 28 stron
- Paperoga e la vicinanza a tempo di musica - 16 stron
- Paperinik contro i re del Rock - scen. Giorgio Pezzin, rys. Massimo De Vita - 33 strony
- La violinista - 1 strona
- Topolino e il mistero pop - scen. Casty, rys. Massimo De Vita - 34 strony
- Musicalisota - 166 stron
- Qui Quo Qua e l'oro metropolitano - 10 stron
- Il gioco - 1 strona
- Il gusto dei dollari - 1 strona
- Paperinik in: missione vacanze - 16 stron
- Qui, Quo, Qua in: al mostro, al mostro - 10 stron
-
Qui Quo Qua e la musica della discordia
- 14 stron - reprint z GP 42
- Zio Paperone, Rockerduck e i disastri musicali - 27 stron - reprint z MAM 8
Od pewnego czasu we Włoszech jest tworzony nowy zakątek uniwersum skupiony na dziecięcych postaciach. W przypadku kaczych bohaterów historie opierają się na tym, że Hyzio i Dyzio grają w drużynie piłkarskiej (jeden komiks o tym pojawił się w Gigancie 241), a Zyzio w zespole muzycznym. X-Music i Musicalisota to właśnie dwie historie, w których w centrum jest Zyzio, a drugi z tych komiksów to ogromna 166-stronicowa historia opowiadająca o letniej trasie zespołu. X-Music łączy dodatkowo to z postaciami Mordka i Ferdka oraz niewydanym ani w Niemczech, ani w Polsce komiksem Foglie rosse.
Pozostała część tomu to wiele sympatycznie prezentujących się komiksów o tematyce muzycznej z małą domieszką historii pozbawionych tej tematyki, ale rozgrywających się w lecie. Wśród nich znajdą się zarówno takie komiksy jak klasyczna historia o Superkwęku autorstwa Pezzina i De Vity, czy historyjka o Kwazku narysowana przez Cavazzano. Fani mysich historii będą natomiast zadowoleni z komiksu Castiego i De Vity o Elku i Mikim, jest to jedna z pierwszych historii Castiego, która na publikację w Polsce czekała prawie 2 dekady. W połączeniu z dwoma długimi muzycznymi historiami da to nam naprawdę ciekawy tom!
W czerwcu MegaGiga będzie jedyną Gigantową publikacją, ale wynika to z tego, że na koniec maja zaplanowane są aż 3 tomy innych serii. Wówczas pojawią się zwykły Gigant z paroma ciekawymi historiami, Gigant Poleca Extra poświęcony urodzinom Donalda, a także Gigant Poleca Special o tematyce wakacyjnej, o którym więcej później. Natomiast jeśli ktoś szuka historii o tematyce wakacyjnej, to sporo ich znajdzie w zaplanowanym na poczatek maja Gigancie Mamucie. Kalendarz wszystkich publikacji znajdziecie tutaj,
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont
Luzik, poczytamy
OdpowiedzUsuńRóżnicowane siostrzeńców to strategia Bertaniego, włoskiego rednacza, czego dawał wyraz w wywiadach. Cały pomysł Area 15 i fokusu na dzieci ma być symbolicznym powrotem do Kaczych Opowieści, gdzie to właśnie dzieci odegrały dużą rolę. Natomiast różnicowanie siostrzeńców to już jego autorski pomysł, wyszło trochę tych komiksów, szału wg mnie nie było. Przede wszystkim siostrzeńcy w wizji Bertaniego są smutni, grzeczni. Zero kawałów, szydery z wujka. Nie zrozumcie mnie źle - komiksy są pięknie narysowane, mają fajny scenariusz ale... nie śmieszą. Tylko tyle i aż tyle.
OdpowiedzUsuńZgadzam się z tym.
UsuńPrzede wszystkim cieszy mnie niewielka ilość reprintów, ale poza tym jestem fanem tej "frakcji" twórców włoskich, która odpowiada za danie siostrzeńcom indywidualnych charakterów w komiksach futbolowych, więc super będzie zobaczyć tego więcej.
OdpowiedzUsuń