Opóźniona premiera najbliższego "MegaGiga"!
Egmont za pośrednictwem profilu Komiksy GIGANT na Facebooku poinformował, że niestety premiera MegaGiga - Ku przestworzom! została opóźniona w wyniku przyczyn niezależnych od wydawnictwa. Tom nie pojawi się 19 lipca, lecz dopiero 9 sierpnia.
Więcej informacji o publikacji, która będzie głównie zawierała komiksy związane z samolotami i lotnictwem, znajdziecie w tekście na blogu. W tomie pojawi się potężna dawka historii, w tym opowieści stworzone przez Scarpę, De Vitę czy Asteritiego. Wydanie można zamówić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Warto pamiętać, że w tym miesiącu pojawią się zgodnie z planem nowy
Gigant Poleca Extra
o tematyce kosmicznej i
kolejny tom Giganta z okładką zainspirowaną serią Indiana Jones. Natomiast od tygodnia w
sprzedaży znajduje się
nowy numer Kaczora Donalda.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont
Czy Egmont publikuje informacje o nakładach poszczególnych wydań?
OdpowiedzUsuńNiestety nie. Ale zdziwłbym się gdyby tego typu wydania miały większe nakłady niż 10 tysięcy.
UsuńPropo większych wydań - jest szansa na podobną kolekcję Taliaferro jak Barksa? Lub innego kaczego autora z panteonu? 🙂
OdpowiedzUsuńBędzie niedługo kolekcja Cavazzano :) (ale nie wszystkie jego komiksy)
UsuńMooocno wybrane.
UsuńCo do Taliaferro - niestety wszystkie przykłady ze świata pokazują, że czytelnicy średnio są zainteresowani paskami z Donaldem, szczególnie w cz-b (bo chyba nigdzie pełna edycja w kolorze nie została wydana).
U nas paski Taliaferro były w latach 90-tych publikowane w serii ,,Najkrótsze komiksy Kaczora Donalda" w KD i cieszyły się dużą popularnością. Poza nimi publikowano wtedy dłuższe, jednostronicowe komiksy w serii ,,Zawsze śmieszne", też w większości autorstwa Taliaferro. Chętnie bym je wszystkie sobie jeszcze raz przypomniał, w końcu, jakby nie patrzeć, to w nich pojawiły się pierwszy raz takie postaci jak Hyzio, Dyzio i Zyzio, Kaczka Daisy, pies Maluch i Babcia Kaczka, jak też samochód Donalda: "trzystatrzynastka". To Taliaferro stworzył w latach 30-tych i 40-tych połowę uniwersum naszego kaczego świata, do którego później Barks dołożył drugą połowę. Myślę, że u nas te paski i jednostronnicówki znalazłyby odbiorców wśród osób wychowanych na starych Kaczorach. 😉
UsuńNo niestety przykłady z całego świata pokazują, że przez swoją powtarzalność, sprzedaż serii z pojedynczymi paskami z Donaldem spada po 2-3 tomach.
Usuńbardzo mi się nie podoba że przełożyli premierę
Usuń