Kolekcja Dona Rosy 4 "Ostatni z klanu McKwaczów" - prezentacja
Czwarty tom dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji dzieł Dona Rosy w dużej części zawiera pierwsze siedem rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Począwszy od rozpoczynającego cykl Ostatniego z klanu McKwaczów, poprzez rozdziały opowiadające o pierwszych próbach zdobycia złota przez Sknerusa, jak Władca Missisipi czy Właściciel Miedzianego Wzgórza, kończąc na australijskiej przygodzie przyszłego miliardera, czyli historii Gość krainy snów.
Wszystkie te komiksy pojawiły się w wydaniach cyklu o życiu Sknerusa w
2000, 2010 i 2017. Prawdziwą gratką będzie jednak komiks rozpoczynający
tom - Pierwsza dziesięciocentówka,
historia o Magice przenoszącej się w czasie, która nie raz jest
uznawana za zerowy rozdział cyklu, lecz pominięto ją w ostatnim wydaniu Życia i czasów.
Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków.
Więcej informacji odnośnie publikacji cyklu o życiu Sknerusa w ramach kolekcji Rosy znajdziecie w osobnym tekście. Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomów. Warto pamiętać, że już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi Najbogatszy kaczor świata, czyli tom zawierający m.in. pięć kolejnych rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Natomiast już w sprzedaży jest dostępny tom kolekcji Barksa Tajemnica starego zamczyska z dwoma pierwszymi historiami o Sknerusie.
Obecnie na Egmont.pl trwa urodzinowa promocja, w ramach której wszystkie komiksy i czasopisma są dostępne z rabatem 30%.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska
Od czego zależy czy kolory napisów "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" na grzbietach są niebieskie czy zielone? Przypadek? Początkowo myślałem, że będą na przemian ale jednak nie, są też chyba inne niż w wydaniach Fanta (tam 3 tom jest zielony u nas niebieski)
OdpowiedzUsuńSłąbo wyglądają te napise równie jak słaba jest urodzinowa promocja na 30 lecie Egmont :D
UsuńPo 25latach przeczytałem ponownie "Pierwszą dziesieciocentówke":) ...fajnie było (jest) wrócić do tych historii
OdpowiedzUsuńProszę mi powiedzieć czy kolorowanie jest takie jak w wersji norweskiej ?. W ilu tomach kolekcja Rosy zbiera ZICSKM ? . oraz to czy poprawiono błędy .
OdpowiedzUsuńEdycja bazuje na amerykańskiej "Don Rosa Library".
UsuńTak, tłumaczenie zostało poprawione, choć w samych komiksach błędów za bardzo nie było. Artykuły są ciut inne i od nowa tłumaczone.
ŻICSM jest w tomach 4-5 (główny cykl) i 6-10 (poboczne - więcej info: www.komiksydisneya.pl/2020/05/w-jakiach-tomach-kolekcji-rosy-pojawia.html