Kaczogród Carla Barksa - infografika

W związku z ostatnimi zapowiedziami Egmontu, w których pojawiła się informacja o zmianie kolejności wydawania tomów serii Kaczogród. Carl Barks, przygotowaliśmy specjalną grafikę prezentującą w skrócie całą kolekcję.
Grafikę w wyższej rozdzielczości znajdziecie pod tym linkiem.
Więcej informacji o komiksach znajdujących się w poszczególnych tomach znajdziecie w tekstach im poświęconych: 1-4, 5-6, 7-8.
Źródło ilustracji: materiały własne 

Komentarze

  1. Pierwsze cztery tomy chyba mnie najbardziej ciekawią :D Mam nadzieję że Egmont je wyda...

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki, fajne!
    Na razie wydawane są tomy gdzieś ze środka. Myślę że najlepiej byłoby wydawać na przemian tomy wcześniejsze i późniejsze, w ten sposób można uniknąć sytuacji gdy spadnie zainteresowanie bo wydawane są tylko tomy uznawane za "najlepsze/najgorsze", a tak seria reprezentowałaby dość równy poziom.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I wtedy byłby totalny bałagan, tym bardziej w momencie "ciachnięcia" serii wcześniej. A tak może zostaniemy z Barksa i że środka kolekcji ale przynajmniej w jednym ciągu chronologicznym.

      Usuń
  3. Dlaczego w epilogu jest taki ogromny rozstrzał lat? Pojawiło się tak mało komiksów w tym okresie czy wybrali niektóre z nich tylko?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po prostu pod koniec kariery twórcy komiksowego Barks tworzył o wiele mniej komiksów.

      Usuń
    2. W zasadzie po 1967 roku Barks poszedł na emeryturę, tym samym takie regularne i masowe powstawanie Komiksów się skończyło. Potem tworzył już dużo mniej, w zasadzie hobbistycznie.

      Usuń
  4. Przypadkiem zauważyłem ze inna jest zawartość tomów w stosunku do oryginalnej kolekcji.
    I tak, nasz tom 3 teoretycznie odpowiada tomowi 13 w Skandynawii.
    Jednak brakuje u nas "Kamienia filozoficznego", "Rodzinnej pamiątki", "Cichego domku za miastem", "Kajakowej konkurencji" i "Wszelkiego wypadku". Pojawiają się u nas dopiero w tomie 4 (≈14).
    Za to mamy "Największą rybę", "Kluczowe klucze", "Siedem miast Ciboli", "Kaczora i gołebia", "Wielkie wagary" i "Kij w mrowisko" ze skandynawskiego tomu 12. Czyli u nas teoretycznie powinny się znaleźć w tomie 2.
    Takie przesunięcia przy którymś tomie mogą bardzo łatwo zaowocować wpadką, np. jeśli odpowiednik Samlede Værker #2 zapożyczy historie z Samlede Værker #1 to #1 nie będzie miał skąd pożyczyć uzupełnienia.
    Jest oczywiście proste rozwiązanie problemu: Wystarczy nie wydać w Polsce całej kolekcji.

    Inna kwestia: Gdzie komiks "Donald Duck Tells About Kites" z 1954 roku?
    Już wydane zostały u nas oba tomy zawierające komiksy z tego roku więc bez jakiegoś suplementu nasza kolekcja już w tej chwili nie ma możliwości być kompletną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polska edycja nie jest oparta na CBSV, lecz Carl Barks Andeby - https://inducks.org/publication.php?c=no%2FCBA
      "Donald Duck Tells About Kites" - to jest skomplikowana sprawa, będę próbował ją rozwikłać w późniejszym terminie.

      Usuń
    2. Dziękuję za odpowiedź,

      Pomieszanie z poplątaniem w tych kolekcjach.

      Usuń
    3. ```"Donald Duck Tells About Kites" - to jest skomplikowana sprawa, będę próbował ją rozwikłać w późniejszym terminie.```

      I coś się udało może wyjaśnić :)?

      Usuń
  5. mam dużą prośbę jestem fanem kaczek od jakiś 10 lat i chce zebrać wszystkie komiksy z tej edycji i zastanawiam się dlaczego są dwa razy 58-59 jeżeli porostu było ich dużo w tym okresie to jak mają nazwy latający holender i ? proszę o odpowiedź

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Premium 2024-01 "Kalendarz Adwentowy" - dziś premiera - Midthun, Rota, Scarpa i Vicar

Ach, te WSTRĘTNE reprinty! [KWAlieton]